Górskie bieganie w Bielawie – II Półmaraton Kalenica 23 lipca.

Po czerwcowym IV Półmaratonie Sowiogórskim nadchodzi czas na Bielawę, czyli kolejną okazję do biegania w Górach Sowich.

Wakacje, góry, woda – te trzy słowa są kluczem do tego lipcowego weekendu i miejsca, w którym odbędzie się kolejna edycja RWSB.

Start i meta, jak zwykle, na terenie kompleksu wypoczynkowego „Sudety” w Bielawie, a potem już prosto w góry – i to nie byle jakie, bo właśnie od jednego z najwyższych szczytów w okolicy, Kalenicy, bieg wziął swoją nazwę.

Jeśli biegaliście w Półmaratonie Sowiogórskim i Ludwikowicach Kłodzkich to oczywiście zaliczyliście fantastyczne zawody na pięknej trasie, ale bieg w Bielawie pokaże Wam na pewno inną, drugą, nie mniej atrakcyjną twarz Gór Sowich.

Startujemy w niedzielę 23 lipca o 11:00 z OW „Sudety”. To już sprawdzony biegowy schemat – na każdym biegu RWSB mamy do wyboru półmaraton i bieg na 10 km, który akurat w przypadku Bielawy ewoluował w stronę dystansu nieco dłuższego – stąd możemy już mówić o Bielawskiej Dwunastce, bo właśnie tyle będzie mierzyła trasa krótszego z dwóch przygotowanych biegów.

Jednak zasada RWSB pozostaje niezmienna – mamy dwa biegi i dwa dystanse do wyboru, tak aby każdy górski biegacz znalazł coś dla siebie.

Trasa biegu wyprowadza bezpośrednio w masyw Kalenicy i zatacza sporą pętlę na terenie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. To również znak rozpoznawczy biegów cyklu RWSB – zawsze biegamy na jednej dużej pętli – i na dłuższym i na krótszym dystansie.

Pamiętajmy – mimo tego, że Kalenica Półmaraton pisze własną biegową historię Bielawy i Gór Sowich, to jest również jednym z biegów cyklu Runner’s World Super Bieg, a rywalizacja w klasyfikacji generalnej minęła już półmetek. Zbieranie punktów i wysokich lokat we wszystkich kategoriach wiekowych wciąż trwa i na pewno będzie procentować, a być może zdecyduje o wygranej lub klęsce, ale na to musimy poczekać do biegowego finału na Stogu Izerskim w Świeradowie – Zdroju. To dopiero w październiku, a w samym środku wakacji czas na Bielawę i II Kalenica Półmaraton.

Na biegu – jak zwykle – pakiety startowe z kolejnym upominkiem za kolejny start, medal i dyplom dla każdego, koszulka dla debiutantów w cyklu, na trasie i na mecie punkty odżywcze, ciepły posiłek, klasyfikacja open, w kategoriach wiekowych i drużynowych. Przypominamy ! posiadacze numerów startowych z poprzednich biegów RWSB, które już się odbyły, zabierają je ze sobą do Bielawy :).