II Półmaraton Zdzieszowice startuje 23 kwietnia.

Uliczny wiosenny długi bieg na atrakcyjnej trasie – tak w skrócie można opisać zawody w Zdzieszowicach. Bez tłumów, bez ścisku, bez tłoku, bez nudnych rund w centrum wielkiego miasta. W Zdzieszowicach pobiegniemy z jednej miejscowości do drugiej, zataczając wielkie koło po malowniczej okolicy, wśród pól, łąk i lasów. Bieg w sam raz na spotkanie z wiosną.

Start i meta przy ulicy Nowej w Zdzieszowicach. Baza biegu znajdować się będzie w parku w rejonie ul. Nowej i Korfantego, a dojazd będzie odpowiednio oznakowany.

Start 23 kwietnia, w niedzielę o 11:00.

Pierwsze 5 km to podbieg na Górę św. Anny bez której taki bieg nie może się przecież odbyć. Potem na trasie mamy Wysoką, Ligotę Górną, Dolną, Oleszkę, Żyrową i upragnioną metę w Zdzieszowicach. Trasa selektywna, wymagająca, ale dostępna dla każdego.

Oprócz półmaratonu mamy też bieg na 10 km, którego trasa pokrywa się początkowo z dłuższym dystansem aby uciec z podbiegu pod Górę św. Anny w stronę Żyrowej.

Półmaraton Zdzieszowice i Zdzieszowicka „10” to również impreza, która wchodzi w skład cyklu – w tym przypadku oczywiście biegowego. W Zdzieszowicach będzie można nie tylko wystartować w kameralnym i dobrze zorganizowanym biegu, ale będzie też można powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Runner’s World Super Bieg 2017. Oczywiście biegową przygodę z RWSB będzie można rozpocząć i zakończyć w Zdzieszowicach, ale jeśli ktoś zechce wystartować w kolejnym biegu firmowanym tą marką – kalendarz cyklu pełen jest atrakcyjnych propozycji.

W pakietach startowych znajdą się pamiątkowe koszulki dla tych, którzy pierwszy raz staną na starcie biegu zaliczanego do RWSB, a ci którzy biegali w cykl w roku ubiegłym mieli szansę na kolekcjonowanie przydatnych biegowych gadżetów, m.in. skarpetek, czapek, worków na buty, rękawków itp. Na wszystkich czekają na mecie medale, ciepły posiłek oraz bezpłatne dyplomy drukowane na bieżąco w biurze zawodów.