Jedyny w Polsce cykl biegów ulicznych i górskich

Sporo biegaczy ulicznych od czasu do czasu trenuje w lesie, w parkach i z dala od miejskiego asfaltu. Coraz więcej zawodników wybiera starty w różnego rodzaju crossach, biegach przełajowych i górskich. Niesamowitą popularność przeżywają straty na dystansach ultra.

Zanika sztuczny podział na biegaczy ulicznych i górskich.

Każdy biegacz wie, że aby być szybszym od innych, musi czasem przenieść się z mocnym treningiem na asfalt. Podobnie każdy biegacz wie, że aby popracować nad siłą i wytrzymałością lub aby zbudować odpowiednią bazę do startów, czasem należy ruszyć w teren.

SuperBieg łączy takie potrzeby i cele. Każdy z nas, biegaczy, czasem potrzebuje odmiany i chce biegać i startować na różnych trasach, w różnych miejscach. Każdy kalkuluje gdzie pobiec szybciej, na granicy możliwości, bo np. trasa jest płaska i doskonale się do tego nadaje, a gdzie postawić na wytrzymałość i zdjąć nieco nogę z biegowego gazu, tak aby nie odcięło prądu na ostatnim stromym podbiegu przed metą.

Dziś nie ma już chyba ortodoksów zdzierających buty na klepaniu pętli po asfalcie, niechętnie ruszających w teren.

Dziś nie ma już chyba ortodoksów zdzierających buty na klepaniu pętli po asfalcie, niechętnie ruszających w teren.  Chcemy biegać po atrakcyjnych i wymagających trasach ulicznych, ale też  w lesie, w górach, przez łąki i doliny. Po to  stworzyliśmy SuperBieg.

Siła SuperBiegu leży w jego różnorodności, w różnorodności zawodników i ich potrzeb oraz ich motywacji.

To czysto sportowe korzyści dla zawodników – zarówno tych miejskich , asfaltowych jak i górskich ekstremalnych ultrasów.

Zapraszamy !