Nowy pomysł na bieganie

Jedyny w swoim rodzaju cykl biegowy w Polsce!

Super Bieg to jedyny w Polsce cykl biegowy łączący biegi uliczne i górskie.

9 edycji, 9 miejscowości, 9 różnych tras, od wiosny do jesieni – zaczynamy w kwietniu w Miękini pod Wrocławiem, a kończymy w październiku w Świeradowie – Zdroju.

Super Bieg to różnorodność, wszechstronność i konsekwencja, ale przede wszystkim dobra zabawa i okazja do biegowych spotkań w atrakcyjnych miejscach. Każdy start w Super Biegu to wyzwanie, a największe wyzwanie to ukończenie całego cyklu!

IMG_3466

Na wszystkich edycjach będzie można wystartować na  dystansie półmaratonu lub zmierzyć się z trasą o długości 10 km.

Wiosną powoli wchodzimy w startowy rytm i budzimy się do biegowego życia. Dlaczego też na początek proponujemy w miarę płaski półmaraton i bieg na 10 km w Miękini, tuż obok Wrocławia.

Półmaraton Jeleniogórski przejdzie w tym roku radykalną zmianę i wyprowadzimy go z miasta w stronę Karkonoszy. Będzie to prawdziwy „bieg z widokiem na góry”. Będą podbiegi i zbiegi, będzie naprawdę ciekawie – na tyle, że kiedy wbiegniemy na górskie szlaki w Polanicy, żaden podbieg nie powinien być już niespodzianką. Płasko nie będzie też podczas zawodów w Zdzieszowicach, czego gwarantem jest pobliska Góra św.  Anny. I chociaż znów wrócimy na moment na asfalt, charakter całego cyklu zostanie zachowany.

A potem ruszymy już na długo w teren, w Sudety i  Beskidy : będzie Wałbrzych , Wisła, Bielawa, Półmaraton Sowiogórski w Ludwikowicach Kłodzkich, a na deser bieg na Stóg Izerski w Świeradowie – Zdroju. Tak w skrócie wygląda to co nas czeka w roku 2016?

DSC_2316

Nie zastanawiaj się – pobiegnij z nami!

Super Bieg jest dla wszystkich – zarówno dla tych zupełnie początkujących, jak i dla tych którzy w nogach mają już dziesiątki tysięcy kilometrów.

Super Bieg to sportowa i rodzinna atmosfera, którą tworzą zawodnicy, kibice i organizatorzy.

Super Bieg to wyzwanie, któremu na pewno podołasz. Wystarczy pojawić się na starcie.

Kto zostanie zwycięzcą cyklu Super Bieg 2016?